Mościbrody Akademia MKP Pogoń Siedlce wspólnie z Lasy Państwowe zorganizowała Leśne treningi Pogoni!

Mościbrody Akademia MKP Pogoń Siedlce wspólnie z Lasy Państwowe zorganizowała Leśne treningi Pogoni!

Miejski Klub Piłkarski Pogoń Siedlce wspólnie z partnerem Lasy Państwowe, zorganizował wydarzenia "Leśne treningi Pogoni", mające na celu zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży do korzyści płynących z uprawiania sportu w otoczeniu natury i lasu. 

W ramach wydarzeń zorganizowano treningi piłkarskie na obiektach sportowych znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie lasów, zorganizowano biegi przełajowe po lesie a także finałowe wydarzenie - ścieżka edukacyjną pod opieką leśniczej!

W trakcie każdego wydarzenia zwracano uwagę na odczuwalne efekty treningów w lasach i w ich otoczeniu. Dzieci i młodzież zgodnie stwierdziła, że mniej się męczą i szybciej regenerują w warunkach leśnych. W finałowym wydarzeniu po ścieżce edukacyjnej Pogonistów oprowadziła pani Stanisława Gomułka z Nadleśnictwa Siedlce.

Cały event zakończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami. MKP serdecznie dziękuje Lasom Państwowym za wsparcie. Leśne treningi Pogoni zwiększyły świadomość dzieci i młodzieży co do korzyści płynących z leśnych wycieczek.